Strona główna > Botanika > Rośliny okrytozalążkowe > Jednoliścienne > Rodzina pandanowate > Pandan veitcha (Pandanus veitchii)

Pandan veitcha (Pandanus veitchii)

Poniedziałek 31 grudnia 2007, przez Doktor


Pandan veitcha (Pandanus veitchii)

Pandan veitcha (Pandanus veitchii) - to roślina należąca do rodziny pandanowatych, pochodząca z Polinezji. Liście są ziemnozielone i wąskie z białożółtymi pasmami i z kolczastymi brzegami. Owocem jest pestkowiec.

Skomentuj ten artykuł

3 Wiadomości na forum

 • Pandan veitcha (Pandanus veitchii)

  18 marca 2009 18:36, przez marek
  Dostałem kiedyś taki kwiat w prezencie. Nie miałem pojęcia co to? Po 4 latach rozrósł sie do gigantycznych rozmiarów. Będac w sklepie z kwiatami znalazłem taki okaz. Wcześniej chciałem go wydać ponieważ zajmuje mi połowe pokoju. Bardzo go lubie, wspaniały okaz. Teraz uprawiam kilka pand. Kwiat robi wrażenie. Wsumie to prawie drzewo :)

  Skomentuj wiadomość

  • Pandan veitcha (Pandanus veitchii) 14 listopada 2010 20:01, przez Dorota
   Ja mam pandana od 14 lat. Z mężem przeznaczyliśmy dla niego niemal cały jeden mały pokój.W domu przestrzegana jest też rygorystycznie temperatura wietrzenia, ale warto okaz jest ...... absolutnym cudem. Nie dawno musieliśmy go troszkę przestawić , podrapał nas tak ,że lepiej nie pisać.Prawdziwe pole walki. Ale i tak go kochamy. Polecam wszystkim miłośnikom okazów ciekawych. Dorota

   Skomentuj wiadomośćPrace redakcyjne RSS 2.0 | Mapa strony |  Aktualnosci z Francji |  Forum francusko-angielsko-polskie w jezyku polskim